2 Obserwatorzy
23 Obserwuję
Milena

Milena

Przemyślana prowokacja ?

Michał Witkowski, polski pisarz i felietonista. Do tej pory był szerzej znany literatom, czytelnikom. Pisarz, który jak większość pisarzy w Polsce (niestety), nie docierał do masowej wyobraźni. 

         

 

Jednak ostatnio to się zmieniło. Odkąd Witkowski postanowił zająć się modą, dostał się do polskich domów i stał postacią rozpoznawalną - celebrytą. Media regularnie dostarczają nam coraz to nowszych smaczków dotyczących wyszukanych stylizacji "blogera modowego" Michała Witkowskiego. 

 

 

Pisarz prowokuje, zawsze to robił. Jednak do tej pory jego prowokacje były (zdaje się) zamierzone i w pełni przemyślane, doskonale oddawały to napisane przez niego książki. Jego pisarstwo, choć dla niektórych szokujące, wciąż pozostawało na wysokim poziomie. Dlatego zastanawiają mnie ostatnie poczynania Witkowskiego. Czy jest to element przemyślanej prowokacji, a tym samym promocji i zwrócenia uwagi na jego książki (nie oszukujmy się, pisarzom w Polsce trudno stać się "znanym"), czy też tonący brzytwy się chwyta i od teraz Michał Witkowski będzie zajmował się (na poważnie?) modą. Mam cały czas nadzieję, że jest to ta pierwsza opcja, i że jest w tym jakiś zamysł. Z niecierpliwością czekam na jego kolejną książkę.